Opret indsamling Støt en indsamling Log på Min profil

100 X Col de Sjelborg - for en verden uden Sclerose

100 X Col de Sjelborg - for en verden uden Sclerose
1.000 kr.  af 700 kr.

Ronnie SAMLER IND FORDI

Jeg kører for 6. gang med Cykelnerven for at støtte Scleroseforeningen og den vigtige kamp mod Sclerose.

I januar stiller jeg til start i Campione 100, hvor vi skal cykle 100 gange op ad Col de Sjelborg. Det bliver hårdt – men det er intet i forhold til den kamp Sclerose-ramte kæmper hver dag.

Hvis du har mulighed for at støtte – stort eller småt – gør det en forskel. Du er med til at give håb, drive forskningen fremad og støtte alle dem, der hver dag lever med Sclerose.

Tak fordi du følger med. Tak fordi du støtter.

Når indsamlingen når målet vil Ronnie

Jeg vil sætte nye mål.

DIN STØTTE GØR EN FORSKEL

Alle donationer er fradragsberettigede, hvis du indtaster dit cpr-nr ved check-out.

CAMPIONE100 2026

Tak til 6 har doneret

Anonym 100 kr.

   Der går rygter i Sjeldborg om Lynet fra Vejen der iført kappe blæste op af den vestjyske bjergside ‍♂️ (med paryk)

Jakob Knudsen  100 kr.

  

Søren Røn  100 kr.

   Stærkt Ronnie Glæder mig til at vi kommer afsted igen sammen


Ronnie
Mange tak Søren. Helt enig, det var en fornøjelse at være afsted sammen med dig. Men vi ses på Velo (hvis jeg tager mig sammen :-))

Se alle donationer