Opret indsamling Støt en indsamling Log på Min profil

Camilla samler ind

Camilla samler ind
400 kr.  af 1.914 kr.
44,36 KM  af 100 KM GÅET/LØBET

Camilla SAMLER IND FORDI

I maj går jeg 100 km for en verden uden sclerose.

Jeg håber, at du vil støtte op om min 100 km udfordring ved at donere et valgfrit beløb til min personlige indsamling. Alle penge går til livsvigtig forskning i sclerose.
Egentlig er fokus på sclerose det vigtigste for mig. Jeg kender desværre flere med sygdommen. Og specielt én person har gjort et stort indtryk på mig. Hun er altid glad og smilende, og har et hjerte af guld. Michelle Mark, jeg håber de knækker denne sygdom

Hver dag lever 19.146 danskere med sygdommen. Sclerose er en uhelbredelig sygdom, der rammer hjerne og krop, og sygdommen påvirker både dem, der er diagnosticeret, men også deres pårørende.

Alle beløb på min indsamling gør en forskel i kampen for en verden uden sclerose.

Af hjertet tak for din støtte.

Når indsamlingen når målet vil Camilla

Hæve målene

DIN STØTTE GØR EN FORSKEL

Læs mere om forskning og Scleroseforeningen her

YOU GO 100 KM 2025

Tak til 3 har doneret

Tanja  200 kr.

   Utroligt at du har overskud til at hjælpe andre. Du er sej - tak for dig ❤️


Camilla
Tak for donation jeg gør det også for min egen skyld, en gåtur hver dag kan vist også gøre mig godt ☺️

Svend din største fan  100 kr.

   You go girl‍♂️


Camilla
Tusind tak for donationen. Håber det kommer til at gøre en forskel ♥️

Michelle Mark Enevoldsen  100 kr.

   ❤️ - Jeg mangler ord...! KÆMPE TAK for dig, og fordi du er med til at gøre en enormt vigtigt forskel!❤️


Camilla
Tak ♥️ jeg håber det kommer til at gøre en forskel for dig. Dine børn skal se dig blive gammel og du skal se dine børnebørn og oldebørn vokse op, og forhåbentlig får de alle en lille flig af din personlighed.

Se alle donationer