Opret indsamling Støt en indsamling Log på Min profil

Emilias indsamling - Triatlon med MS

Emilias indsamling - Triatlon med MS
4.450 kr.  af 1.000 kr.

Emilia SAMLER IND FORDI

Mit navn er Emilia, jeg er 22 år og blev i 2025 diagnostiseret med sklerose efter en lammelse i venstre side.

Jeg har trænet og kæmpet og trods sygdom og rystelser har jeg i dag d. 31/05/26 gennemført Hillerød triatlon.

Men det er ikke alle med MS der er lige heldige. Mange lever hver dag med både synlige og usynlige symptomer, smerter, træthed og begrænsninger.

Derfor samler jeg ind. For dem, lige som mig selv, der kæmper hver dag, alt hvad de kan.

Hver en donation hjælper, og inspirer mig til mit næste event, så tusind tak❤️

Når indsamlingen når målet vil Emilia

Den 5. Juli skal jeg deltage i ironman 70.3 jönköping, og dette skal selvfølgelig fejres med denne indsamling.

DIN STØTTE GØR EN FORSKEL

Når du støtter denne indsamling, støtter du samtidig forskning i sclerose, og du er med til at sikre bedre behandling og bedre vilkår for de 19.146 danskere, der lever med sclerose hver eneste dag.

Sclerose er en invaliderende og uhelbredelig sygdom med alvorlige konsekvenser for dem, der rammes og deres familier. Hvert år rammes 700 danskere af sclerose, og antallet er fordoblet på 30 år. 

Den udvikling arbejder Scleroseforeningen hver eneste dag for at stoppe. Og indtil det lykkedes, kæmper vi for en bedre hverdag for alle med sclerose. 

Gå ikke glip af dit fradrag
Hvis du indtaster dit cpr-nr ved donation, sørger vi for at indberette det til skat for dig.

PERSONLIG INDSAMLING

Tak til 10 har doneret

Lars henneberg  500 kr.

  

Ane Chammon  150 kr.

   Er så stolt af dig!❤️

Laura Persson  500 kr.

   Stort tillykke, kæmpe kram herfra

Marianne  750 kr.

   Du er så sej Hepper på dig. Knus M

Anna Kirstine Hellerup Madsen  300 kr.

   Du er så sej❤️

Anonym 1.000 kr.

   Du for vild… Vi hepper på dig den 5. Juli…❤️

Valdemar Henriksen  250 kr.

   Den sejeste❤️

Søren L  500 kr.

   Seje dig

Anonym 300 kr.

   Til verdens sejeste Emilla

Anonym 200 kr.