Opret indsamling Støt en indsamling Log på Min profil

Ragnar OK :-)

Ragnar OK :-)
1.670 kr.  af 2.000 kr.

Regnar SAMLER IND FORDI

For at kunne finde nye eller bedre behandlingsmuligheder mod sclerose. Og vi er godt på vej. Første delmål er nået.

Når indsamlingen når målet vil Regnar

Fintune målet.

DIN STØTTE GØR EN FORSKEL

Når du støtter denne indsamling, støtter du samtidig forskning i sclerose, og du er med til at sikre bedre behandling og bedre vilkår for de 18.189 danskere, der lever med sclerose hver eneste dag.

Sclerose er en invaliderende og uhelbredelig sygdom med alvorlige konsekvenser for dem, der rammes og deres familier. Hvert år rammes 600-700 danskere af sclerose, og antallet er fordoblet på 20 år. 

Den udvikling arbejder Scleroseforeningen hver eneste dag for at stoppe. Og indtil det lykkedes, kæmper vi for en bedre hverdag for alle med sclerose. 

Gå ikke glip af dit skattefradrag
Hvis du indtaster dit cpr-nr ved donation, sørger vi for at indberette det til skat for dig.

SCLEROSEINDSAMLINGEN 2023

Tak til 9 har doneret

Emilie Møller Andersen   200 kr.

  


Regnar
Tusind tak søde

Arne M Sørensen  360 kr.

  


Regnar
Mange tak Arne for Jeres bidrag

Anonym 100 kr.

   Dét er et godt formål at støtte.


Regnar
Tak "anonyme bigragsyder". Der findes mange gode formål, at støtte, derfor er jeg glad for din støtte netop her.

Se alle donationer