Det skyldes at det er tyve år siden min mand han fik Sclerose og vi kæmper med den hver dag i vores familie også som pårørende i hele familen ❤️
Sende dem til Scleroseforeningen og håber på de er med til at giv os HÅB
Når du støtter denne indsamling, støtter du samtidig forskning i sclerose, og du er med til at sikre bedre behandling og bedre vilkår for de 18.616 danskere, der lever med sclerose hver eneste dag.
Sclerose er en invaliderende og uhelbredelig sygdom med alvorlige konsekvenser for dem, der rammes og deres familier. Hvert år rammes 600-700 danskere af sclerose, og antallet er fordoblet på 20 år.
Den udvikling arbejder Scleroseforeningen hver eneste dag for at stoppe. Og indtil det lykkedes, kæmper vi for en bedre hverdag for alle med sclerose.
Gå ikke glip af dit skattefradrag
Hvis du indtaster dit cpr-nr ved donation, sørger vi for at indberette det til skat for dig.
SCLEROSEINDSAMLINGEN 2024
Du er bare den sejeste sønderjyde Jytte Så hvis ikke en lille donation skulle falde af til jeres indsamling her så ved vi ikke til hvem det ellers skulle være. I fortjener det begge 2
Knus Jens og Sanne
Tak for dig og din indsats for Engsig
Kære begge 2❤️❤️ I er de skønneste og sejeste og vi støtter og hepper på jer. Håber inderligt at forskning og midler får knækket koden til den møj sygdom. Respekt herfra til jer begge 2 Kh Hanne og Ole
Held og lykke med indsamlingen
Held og Lykke med indsamlingen ❤️
❤️
Støtter gerne❤️
❤️
Glæder mig til at se dig
Fordi I er de sejeste
HÅB❤️